„Nie potrzebuję gatunku / F * ck it – Ja jestem gatunkiem” – zdecydowanie śpiewa Dawn Richard na „King Creole (Intro)” swojego nowego albumu „Second Line”.

Nowy longplay to pierwszy pełnometrażowy projekt divy, która nieustannie zmienia się od czasu wydania „New Breed” w 2019 roku, i jej pierwszy pod szyldem Merge Records.

Artystka, najlepiej znana z produkcji piosenek na swoich własnych warunkach, nie zmienia filozofii tworzenia muzyki i nagrywa zgodnie z własnym sumieniem, co potwierdza deklaracją w początkowym fragmencie piosenki „Bussifame”, głównego singla albumu.

„Świętuję śmierć starych poglądów w branży. Śmierć ograniczeń. Świętuję powrót do nowej fali artystów. To jest nasze przebudzenie”. – dodaje Richard, odnosząc się do tytułu albumu.

Wiele utworów na „Second Line” to mieszanka popu i R&B z undergroundowymi tanecznymi wibracjami. „Boomerang” i „Nostalgia” to wyraźne przykłady, podkreślające takie tematy, jak powracająca miłość i refleksja nad dobrymi chwilami z poprzedniego związku.