Billie Eilish zapowiada wydanie tego lata swój nowy album „Happier Than Ever”. Druga płyta studyjna młodej artystki ukaże się w piątek, 30 lipca, co piosenkarka potwierdziła na swoim Instagramie. Singiel zwiastujący wydawnictwo będzie dostępny do pobrania i streamowania od czwartku, 29 kwietnia.

„To moja ulubiona rzecz, jaką kiedykolwiek stworzyłam. Jestem tak podekscytowana i zdenerwowana, ale szczęśliwa, że mogę już usłyszeć płytę. Nigdy nie czułam tyle miłości do projektu, ile czuję do „Happier Than Ever”. Mam nadzieję, że poczujecie to, co ja czuję”.

Pierwsze filmy promocyjne nowego albumu pojawiły się na początku tygodnia. Poznaliśmy również listę utworów „Happier Than Ever”. Niestety nie ma na niej piosenki z Jamesa Bonda, „No Time To Die”.


Tracklista: 1. Getting Older // 2. I Didn’t Change My Number // 3. Billie Bossa Nova // 4. my future // 5. Oxytocin // 6. GOLDWING // 7. Lost Cause // 8. Halley’s Comet // 9. Not My Responsibility // 10. OverHeated // 11. Everybody Dies // 12. Your Power // 13. NDA // 14. Therefore I Am // 15. Happier Than Ever // 16. Male Fantasy

„Happier Than Ever” to następca świetnie przyjętego „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”. Podobnie jak w przypadku debiutu, „Happier Than Ever” w całości zostało napisane i wyprodukowane przez Billie Eilish i jej brata Finneasa, w Los Angeles, bez udziału innych songwriterów czy producentów.

„Happier Than Ever” będzie dostępne od 30 lipca w serwisach cyfrowych oraz w kilku formatach fizycznych, m.in. CD, LP i ekskluzywnym winylu.

Debiutancki album Billie EilishWhen We All Fall Asleep, Where Do We Go” osiągnął numer 1 na brytyjskiej oficjalnej liście najlepiej sprzedających się albumów w kwietniu 2019 roku, czyniąc Eilish najmłodszą kobietą na „jedynce” list przebojów w historii Wielkiej Brytanii.

Billie Eilish, obok Ariany Grande, Cardi B, Miley Cyrus i Taylor Swift, jest nominowana do nagrody BRIT Awards w kategorii International Female Solo Artist.

Billie Eilish przeszła do historii jako najmłodsza artystka, która otrzymała nominacje i nagrody Grammy w czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku. Dodatkowo otrzymała nagrodę w kategorii Najlepszy album wokalny pop. Billie okazała się także najmłodszym artystą, który napisał i nagrał motyw do filmu o Jamesie Bondzie, „No Time To Die”. Również podczas tegorocznej ceremonii Grammy Billie Eilish mogła cieszyć się nagrodą – tym razem w jej ręce trafiły statuetki za Nagranie roku („everything i wanted”) oraz Najlepsza piosenka napisana dla medium wizualnego („No Time To Die”).