Udana passa H.E.R. trwa! Niedawno zdobyła Grammy za najlepszy utwór roku. Akademia uznała, że utwór „I Can’t Breathe” 23-letniej artystki z Kalifornia to najważniejsza piosenka ubiegłego roku. H.E.R. zdobyła w tym roku także nagrodę Grammy na najlepszy utwór R&B – piosenkę „Better Than I Imagined” Roberta Glaspera, w której można ją usłyszeć obok Meshell Ndegeocello. Następnie, piosenkę „Fight For You” nominowano do Złotych Globów, a pełen album z muzyką do filmu stał się szczególnie wyczekiwanym wydawnictwem. Utwór zyskał uznanie magazynu The New York Times, który w entuzjastycznej recenzji wskazywał na to jak umiejętnie H.E.R. łączy w nim atmosferę epoki, w której dzieje się film i dzisiejszych czasów.

To nie koniec niespodzianek. Kilka dni później obudziła artystkę inna niespodzianka – jej utwór „Fight For You”, napisany do filmu „Judas and the Black Messiah” został nominowany do Oscara jako najlepsza oryginalna piosenka do filmu. Wyreżyserowany przez Shakę Kinga film, opowiadający o Fredie Hamptonie, działaczu Czarnych Panter zabitym przez policję, zdobył nominację w sześciu kategoriach i wraz z 10 nominacjami dla zaangażowanych w niego czarnych twórców, ustanowił rekord w historii amerykańskiego kina. 

„Nie mogłam w to uwierzyć. Czuję, że tworzę historię, robiąc to, co kocham. To naprawdę błogosławieństwo” – powiedziała H.E.R. reagując na wiadomość o nominacji.

Gratulujemy!


Za najlepszą muzykę, Oscara otrzymał film „Co nam w duszy gra” – otrzymał również Oscara za najlepszą animację. Jazz jest bardzo istotnym aspektem „Co w duszy gra”. Twórcy chcieli pokazać wszystkie występy muzyków z zachowaniem autentyczności. Nagrano wiele godzin materiałów referencyjnych z różnych ujęć, w tym zbliżenia na ręce muzyków grających na fortepianie, saksofonie, kontrabasie i perkusji. Każde z tych ujęć było dokładnie analizowane przez animatorów przy tworzeniu finalnego efektu. Za muzykę odpowiedzialni są Trent Reznor, Atticus Ross oraz Jon Batiste.