Pochodząca z Kopenhagi autorka tekstów i producentka Erika de Casier ogłosiła szczegóły dotyczące jej drugiego pełnometrażowego albumu studyjnego. „Sensational”, który zawiera ostatnie single „No Butterflies, No Nothing” i „Drama”, ukaże się 21 maja 2021 roku.

Teraz Erika publikuje kolejną zapowiedź „Sensational”, singel „Polite”.

„Polite” zostało zainspirowane koszmarną randką, na której jej partner był niegrzeczny wobec kelnera i mówił tylko o sobie. Myśląc, że powinna wyjść z restauracji lub skonfrontować się z jego niegrzecznością, usiadła tam będąc miłą. Piosenka mówi o tym, co de Casier chciałaby mu powiedzieć, gdyby mogła powtórzyć tę scenę: Musisz mieć jakieś maniery, jeśli chcesz się ze mną zadawać.


„Sensational” rozszerza uniwersum wydanego samodzielnie w 2019 roku debiutanckiego albumu „Essentials” de Casier. Gdzie „Essentials” zajmował się bardziej etapami zauroczenia miłością, „Sensational” ma na celu obalenie stereotypu samotnych kobiet szukających miłości, zajmując się dramatami w związkach i toksycznością randek. Była to szansa na ponowne napisanie scenariuszy w sposób, który ją wzmocnił, fantazjowanie o tym, co mogłoby się zdarzyć. „Sensational” jest współprodukowany przez de Casier i jest powiewem świeżości dla każdego, kto pasjonuje się muzyką we wszystkich jej gatunkach, na które wpływ miały zarówno Aaliyah i Janet Jackson, jak i house, garage i techno. Z wyciszonym, miękkim jak poduszka wokalem i produkcją nawiązującą do brzmień z przełomu wieków, de Casier bada przeszłość jednocześnie patrząc w przyszłość.


Erika de Casier, urodziła się w Portugalii, zaś jej matka w Belgii, a ojciec w Republice Zielonego Przylądka. Została wychowana w Danii, początkowo zaznaczyła swoją obecność jako współpracowniczka kolektywu Regelbau (z którego wywodzą się m. in. DJ Sports, C. K i Central), a następnie napisała, współprodukowała i wydała debiutancki album „Essentials” w swojej własnej wytwórni Independent Jeep. Jej podejście do R&B lat 90-tych stało się sukcesem i „Essentials” znalazło się na listach najlepszych albumów 2019 roku w Mixmag, Gorilla vs. Bear, FACT, Dummy i Crack Magazine.

„Sensational” ukaże się cyfrowo 21 maja, a CD i winyl będą dostępne od 23 lipca.