Moby opublikował nagranie „The Lonely Night” z udziałem legendarnych artystów Krisa Kristoffersona i Marka Lanegana. Utwór pochodzi z nachodzącego albumu „Reprise”, który ukaże się 28 maja 2021 nakładem Deutsche Grammophon

„The Lonely Night” w swojej oryginalnej wersji pojawił się na albumie „Innocents” z 2013 roku.  Chociaż piosenka jest mniej oczywista niż inne bardziej znane utwory na „Reprise”, pozostaje jednym z ulubionych utworów Moby’ego. Jak wyjaśnia artysta, utwór bada ludzką kondycję i „ciemną stronę duszy”, z jej „bolesnymi i poetyckimi” tekstami napisanymi przez Lanegana. Ponownie nagrany utwór zawiera eteryczny wokal Lanegana, i głos Kristoffersona oraz nową aranżację stworzoną przez Moby’ego. Całość dopełnia poruszające tło w wykonaniu Budapest Art Orchestra.


Na „Reprise”, Moby powraca do muzycznych hitów ze swojej ponad trzydziestoletniej kariery. Wraz z Budapest Art Orchestra, ponownie odkrywa najbardziej rozpoznawalne klasyki w nowych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne. „Reprise” posiada eklektyczną i imponującą listę gości, w tym Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Deitrick Haddon, Gregory Porter, Jim James, Luna Li, Mindy Jones, Nataly Dawn, Novo Amor, Skylar Grey i Víkingur Ólafsson oraz wspomniani wyżej kris Kristofferson i Mark Lanegan.

Pomysł tego niezwykłego projektu powstał, gdy Moby został zaproszony do wzięcia udziału w swojej pierwszej w historii współpracy z muzykami klasycznymi – czyli koncertu w Walt Disney Concert Hall wspólnie ze swoim przyjacielem Gustavo Dudamelem i Orkiestrą Filharmonii Los Angeles w październiku 2018 roku.

Oprócz nowego albumu, Moby pracował ostatnio nad pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Moby Doc”. Wyreżyserowany i zmontowany przez Roba Bralvera film będzie dystrybuowany przez Greenwich Entertainment i pokazany w amerykańskich kinach i na platformach cyfrowych 28 maja na całym świecie.