Pisanie muzyki do filmu i teatru zawsze było dużą częścią muzycznego świata Hani Rani. To także część procesu twórczego, która może być kusząco niedostępna dla słuchaczy, albo projekt nie dojdzie do skutku, albo muzyka po prostu nie jest dostępna poza filmem lub sztuką.

Dzisiaj artystka zaprezentowała teledysk do utworu „Soleil Pâle”, który jest zapowiedzią albumu „Music for Film and Theatre”. Klip powstał we współpracy Hani Rani oraz reżyserem Neelsem Castillonem oraz duetem tanecznym Alt Take, opartym na przejściu w stronę improwizacji i spontaniczności. Proces twórczy polegał na chęci powrotu do radości z obserwacji 'tu i teraz’, bez planów na przyszłość. Muzyka, taniec i obraz wyrażają tę ulotną chwilę, której nie można powtórzyć, zrodzoną z zaufania, ruchu i intuicji.

Premiera „Music for Film and Theatre” planowana jest na 18 czerwca, i już teraz można zamawiać album w przedsprzedaży.

Hania Rani to jedna z najbardziej zapracowanych artystek w Polsce. Od premiery swojego pierwszego albumu jest cały czas na walizkach, koncertując prawie na całym świecie. Muzyka artystki reprezentuje nurt modern classic, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych oraz zastosowań akustycznego instrumentarium. Kompozycje na fortepian solo zrodziły się z fascynacji artystki tym instrumentem oraz chęci zinterpretowania na własny sposób jego możliwości dźwiękowych i harmonicznych.