Muzułmański poeta i autor piosenek Mustafa zdradza szczegóły swojego debiutanckiego projektu „When Smoke Rises”. Album ukaże się 28 maja nakładem jego własnej wytwórni Regent Park Songs. Po ujawnieniu tytułu płyty i opowiedzeniu o niej w najnowszym wydaniu magazynu GQ Middle East, Mustafa dzieli się jeszcze jedną propozycją z nowego albumu, wspaniałym utworem „Ali”, który pojawia się wraz z wyreżyserowanym przez niego teledyskiem.


Dwa dotychczasowe single Mustafy – „Stay Alive” i „Air Forces” (do odsłuchu poniżej) – spotkały się z uwielbieniem ze strony kolegów, artystów, krytyków, fanów i służą jako niemal doskonałe wprowadzenie do świata tego wspaniałego nowego głosu w muzyce. Oba utwory, obok wspomnianego „Ali”, znajdą się na płycie „When Smoke Rises”.

Mustafa został zachęcony do wydania własnej muzyki po stracie bliskich przyjaciół w wyniku strzelaniny.

Duża część jego muzyki skierowana jest do tych zmarłych przyjaciół i do jego dzielnicy w Toronto, Regnet Park, mówiąc o troskach jego społeczności, jednocześnie zapewniając muzyczne ukojenie dla tych, którzy szukają sensu po stracie kogoś bliskiego. W teledysku do „Stay Alive” można zobaczyć zdjęcia Regent Park, jednego z pierwszych projektów mieszkaniowych w Ameryce Północnej i jednego z największych projektów modernistycznych na kontynencie. Doświadczenie Mustafy, który widział, jak bloki, społeczność i kultura, które go wychowały, zmieniają się w coś nie do poznania, to historia, która rozgrywa się w dzielnicach na całym świecie – w śródmieściu, z którego wywodzą się jego folkowe piosenki.

Album „When Smoke Rises” jest już dostępny w przedsprzedaży w trzech formatach: CD, LP, LP (Limited Edition Dark Green Vinyl).