Po sukcesie długo wyczekiwanego piątego studyjnego albumu „Sunset in The Blue”, wokalistka i kompozytorka Melody Gardot wydaje wzbogaconą wersję albumu Deluxe Edition nakładem Decca Records. Album zawiera pięć nowych nagrań.

Do znakomitej kolekcji muzyki dołączyło pięć nowych bonusowych utworów, w tym zmysłowe nagranie „C’est Magnifique” feat. António Zambujo (Live at Namouche Studios), „Love Song” feat. Ibrahim Maalouf i całkowicie nowa wersja utworu „From Paris With Love”. Usłyszymy także Gardot powracającą do swoich muzycznych korzeni, gdy występowała w jazzowych klubach w Filadelfii w utworach „What Is This Thing Called Love” oraz „Trav’lin’ Light”.

Okładka albumu deluxe ozdobiona została pracami słynnego artysty, Pata Steira (którego prace można oglądać m.in. w Luwrze, MET czy MOMA), a muzycznie usłyszymy na nim znakomitych gości, takich jak Till Brönner, RPO, Sting, Ibrahim Maalouf  i Antonio Zambujo.


13 oryginalnych kompozycji zawiera aranżacje w wykonaniu Vince’a Mendozy (Björk, Robbie Williams, Elvis Costello). Album wyprodukowany został przez ten sam team producentów odpowiedzialnych za platynowy album „My One And Only Thrill”: Larry Klein (Joni Mitchell, Herbie Hancock) oraz legendarni inżynierowie dźwięku Al Schmitt i Steve Genewick (Frank Sinatra Joao Gilberto, Bob Dylan, Paul McCartney).

Niezwykła determinacja, by tworzyć i wciąż się rozwijać, była zawsze widoczna w pracy Melody Gardot, ale nigdy tak bardzo jak obecnie, podczas pracy nad „Sunset in The Blue”. Pomimo wielu przeciwności i trudności udało się stworzyć album z udziałem wielu wspaniałych gości, co jest niewątpliwym wyczynem w obecnych trudnych czasach.

Zamknięta w swoim domu w Paryżu w maju 2020 roku Gardot trafiła na pierwsze strony gazet, kiedy ogłosiła w mediach społecznościowych casting dla muzyków, którzy pozbawieni pracy w czasie pandemii mogli wziąć udział w niezwykłym projekcie. Z ich pomocą stworzyła wirtualną orkiestrę i nagrała singiel „From Paris With Love”. Ponowie w czerwcu znów zrobiło się o niej głośno, gdy nagrała pierwszą bezpieczną w czasach pandemii COVID-19 sesję nagraniową w historycznych Abbey Road Studios wspólnie z Royal Philharmonic Orchestra.