Letnie Brzmienia to ogólnopolski cykl koncertów, który trwać będzie od czerwca do sierpnia 2021 roku, w centrach dziewięciu największych polskich miast – GdańskKatowiceKrakówLublinŁódźPoznańSzczecinWarszawa oraz Wrocław. Wystąpią, m.in. Kuba Badach, Brodka, Jazz Band Młynarski-Masecki, Kwiat Jabłoni, Ania Dąbrowska, Bitamina + Vito Bambino i wielu innych. Koncerty odbywają się zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Bilety w cenie od 59 zł i karnety za 249 zł będą dostępne w sprzedaży od przyszłego poniedziałku, 19 kwietnia.

Program Letnich Brzmień rozkłada się na cały okres wakacyjny, podczas którego odbędzie się ponad 100 koncertów w całej Polsce. W każdym mieście wydarzenia odbywają się w innych terminach.

Ich harmonogram można sprawdzić tutaj.


W niektórych miastach wystąpi także Król, który zagra materiał ze swojej najnowszej płyty “Dziękuję”. Ze znakomitymi interpretacjami piosenek Andrzeja Zauchy wystąpi Kuba Badach. W projekcie “Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny” zaprezentuje piosenki z płyty o tym samym tytule. W programie również koncerty Brodki, zespołu LemON, Darii Zawiałow, Nosowskiej, Jazz Bandu Młynarski-Masecki oraz wielu innych. Lista artystów w każdym mieście jest dostępna na www.letniebrzmienia.pl.

Zwieńczeniem całego cyklu będzie Letnie Brzmienia Festiwal – dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się 27 i 28 sierpnia na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Na dwóch scenach wystąpią nie tylko wybrani artyści znani z całego cyklu, ale też młodzi wykonawcy. Więcej informacji o festiwalu pojawi się wkrótce.


Miejsca, w których odbędą się Letnie Brzmienia, leżą w sercach miast. Charakteryzuje je ogromna przestrzeń, dzięki której uczestnicy będą mogli czuć się bezpiecznie i zachować zalecany dystans.

Cykl jest kontynuacją pomysłu, który zrodził się w 2020 roku w związku z reorganizacją życia kulturalnego, spowodowaną przez pandemię koronawirusa. W ubiegłym roku kilkadziesiąt koncertów odbyło się w sercu Poznania, w malowniczej przestrzeni Parku Starego Browaru, oraz we Wrocławiu. Na plenerowych scenach wystąpili topowi polscy artyści. Wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym: na wejściu każdy uczestnik proszony był o założenie maseczki, w wielu miejscach zlokalizowane były stacje dezynfekcji rąk, a na ziemi narysowano pasy wyznaczające przestrzeń, w której mogą poruszać się uczestnicy koncertu.

Letnie Brzmienia – harmonogram koncertów dostępny jest, tutaj.