Brytyjskie trio London Grammar po zaprezentowaniu singla „How Does It Feel”, raczy nas kolejnym – „America” już do odsłuchu. Przypominamy, że album „Californian Soil” ukaże się już 16 kwietnia. 


Wyczekiwany krążek „Californian Soil” ukaże się 16 kwietnia. Na album trafią poprzednie single „Baby It’s You” oraz „Lose Your Head”, za współprodukcję których odpowiedzialny jest George FitzGerald.

London Grammar tworzą Hannah Reid, Dan Rothman i Dot Major. W 2013 debiutowali albumem „If You Wait”, który ma już status podwójnej platyny w UK. W 2017 ukazał się drugi krążek zespołu, „Truth is A Beautiful Thing”, który w Wielkiej Brytanii dotarł do szczytu list sprzedaży. Do tej pory zespół sprzedał 3 miliony płyt oraz milion biletów na swoje koncerty, a liczba streamów katalogu przekroczyła miliard.

Grupa ma na koncie współpracę z takimi nazwiskami jak Paul Epworth, Flume czy Disclosure, jak również ze słynnym domem mody Dior. London Grammar otrzymało wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Ivor Novello Award oraz nominacje do BRIT. Od niedawna, w serialu „Normal People” – adaptacji bestsellerowej powieści o tym samym tytule – można usłyszeć ich utwór „Hey Now (Arty Remix)”.