W sieci pojawił się pierwszy utwór zwiastujący nowy projekt autorstwa Bartłomieja Skubisza „Eskaubei” i Tomasza Nowaka – “Late Night Poems”. Utwór nosi tytuł “Introdukcja 2020-21”.

„Utwór „Introdukcja 2020-21”, to refleksja nad czasem izolacji, która towarzyszy nam w mniejszym bądź większym stopniu od ponad roku. Każdy radził sobie z nią na swój sposób, jednak bez znalezienia w tym jakiegoś sensu i bez wsparcia bliskich, byłoby bardzo trudno” – mówi Bartłomiej Skubisz.


Ambientowy background, przestrzenne improwizacje na trąbce i słowo mówione, pisane nocą. Tak w skrócie można scharakteryzować nowy, powstały w domach w czasie pandemii materiał autorstwa Bartłomieja Skubisza “Eskaubei” i Tomasza Nowaka“Late Night Poems”

Skubisz coraz bardziej, i po raz pierwszy zupełnie rezygnując z rapu, wchodzi w świat spoken word prezentując autorskie próby poetyckie. Towarzyszy mu plastyczna, przestrzenna i również opowiadająca historie improwizowana trąbka Tomasza Nowaka, który zadbał też o końcowe brzmienie materiału. To propozycja dla ludzi wrażliwych, poszukujących nowych śladów współczesnej miejskiej poezji, lubiących kontemplować muzykę w skupieniu. To materiał o relacjach, przyjaźni, samotności i otaczającej nas rzeczywistości.

Materiał “Late Night Poems” będzie składał się z 8 utworów i ukaże się w 2021 roku.