Londyński producent, pianista i MC Alfa Mist ogłosił wydanie czwartej solowej płyty „Bring Backs”, która ukaże się 23 kwietnia nakładem ANTI. Zapowiedzi albumu towarzyszył singiel „Run Outs” – szalejąca eksploracja jazzu skupiona na fortepianowych partiach rhodesa Alfa.

„Run Outs” to gra uliczna, w którą grałem, gdy byłem młodszy – mówi Alfa. Kiedyś myślałem o robieniu beatów i graniu z zespołem jak o oddzielnych światach, aż zdałem sobie sprawę, że zawsze staram się osiągnąć to samo. W utworze „Run Outs” łączę klimat moich najwcześniejszych beatów z miejscem, w którym jestem dzisiaj.


„Bring Backs” to pierwsze wydawnictwo Alfa dla wytwórni ANTI, i jednocześnie najbardziej szczegółowe badanie jego muzycznego wychowania. Dziewięć utworów z albumu, opartych na groovie, zawiłościach, lirycznym solipsyzmie i meandrujących fragmentach łączy ze sobą niezwykły wiersz napisany przez Hilary Thomas, wyrażający zmysłowe realia budowania wspólnoty w nowym kraju. Album w całości napisany i wyprodukowany przez Mista został nagrany w Londynie z zespołem składającym się z długoletnich współpracowników, w tym Jamiego Leeminga (gitara), Kaya Thomas-Dyke’a (bas i wokal), Jamie’go Houghtona (perkusja) i Johnny’ego Woodhama (trąbka).

W ciągu ostatnich 5 lat Alfa ugruntował swoją pozycję jako jednego z najbardziej dynamicznych i konsekwentnych talentów, który wyłoniły się z szeroko uznanej reformacji jazzu w Londynie. Opierając się na długoletnich związkach z takimi przełomowymi gwiazdami jak Jordan Rakei, Alfa zawsze podążał własną ścieżką, kierując się wyraźnie podejściem outsidera i wolny od pułapek tradycyjnego treningu muzycznego.

Przy odkrywaniu jazzu w poszukiwaniu sampli do swoich nastoletnich hip-hopowych produkcji, Alfa w końcu nauczył się ze słuchu gry na fortepianie i szybko rozwinął unikalny styl, z hip-hopowymi rytmami poruszającymi się w improwizacyjnych formach, a wszystko to ograniczone wszechobecnym poczuciem melodii. Jego pierwsze trzy solowe albumy „Nocturne” (2015), „Antiphon” (2017) i „Structuralism” (2019), zostały wydane w jego własnej wytwórni Sekito i były przeplatane niezliczonymi współpracami i projektami pobocznymi, podkreślając płodną etykę pracy i prawdziwa wszechstronność w zakresie gry na fortepianie, rapu i produkcji, która sprawiła, że ​​Alfa znalazł się w centrum utalentowanych muzyków, którzy wyłonili się z Londyn.

Najnowszym singlem promującym „Bring Backs” jest utwór „Organic Rust”, który opublikowano wraz z teledyskiem.