Co wspólnego mają ze sobą improwizacja jazzowa, Polskie Radio, rap z Memphis, kasety, trap, drążki i hip-hopowe pętle? To składniki, które kwartet Błoto wykorzystał w swoim laboratorium do ugotowania mieszanki wybuchowej do swojego trzeciego albumu „Kwasy i zasady”.

Nikt nie przypuszczał, że zespół, który pojawił się nagle i niespodziewanie na scenie jazzowej, rozwinie się tak szybko i w tak nieprzewidzianym kierunku. Rok temu krytycy i dziennikarze muzyczni potraktowali Błoto jedynie jako jednorazowy spin-off większego zespołu EABS, kiedy ukazał się debiutancki album „Erozje”. Zespół wykorzystał swój rozmach i zdecydował się wydać drugi album „Kwiatostan” (wszystko w 2020 roku). Oba albumy odbiły się na tyle silnym rezonansem, że znalazły się na szczycie wielu corocznych list najlepszych albumów i otrzymały nominacje do najważniejszych nagród muzycznych w Polsce.

Kwasy i zasady” ukaże się nakładem Astigmatic Records 30 kwietnia 2021 roku.

Album będzie dostępny na winylu, CD oraz na wszystkich platformach streamingowych. Radzimy już teraz wejść na Bandcamp zespołu, czekają ostatnie sztuki dostępne w przedsprzedaży. Tymczasem posłuchajcie utworu „Mitomania”.