Michał Martyniuk to polski pianista i kompozytor jazzowy, który od ponad 10 lat mieszka w Nowej Zelandii. Artysta ma już na swoim koncie wiele sukcesów – w 2018 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Nothing to Prove”, w 2019 roku muzyk otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku – Jazz i wydał kolejny album „Resonate”, za który otrzymał nominację do NZ Music Awards w kategorii Best Jazz Artist.

2 kwietnia 2021 roku ukazał się nowy materiał artysty zatytułowany „How Do We Make It?” w ramach projektu „Reconciliation EP”. Album jest skrzyżowaniem jazzu, hip-hopu, klubowej elektroniki, chilloutu i jeszcze kilku innych zjawisk, których wspólnym mianownikiem jest uwodzicielski groove. Pierwszy singiel w ramach nowej płyty zatytułowany „New Things” feat. YaniKa, można było usłyszeć już w grudniu 2020 roku.

Tym razem Michał Martyniuk zaprosił do współpracy uznaną na międzynarodowej scenie muzycznej wokalistkę i autorkę tekstów z Wielkiej Brytanii – Vanessę Freeman (pracującą również z artystami takimi jak m.in. 4Hero, Nathan Haines, BugzInThe Attic).

„How Do We Make it?” to singiel będący odpowiedzią na nastroje panujące w obecnym świecie. Zawiera przekaz pełen pasji, spokoju, miłości, a przy tym pozytywnie nastraja i nawołuje do odnalezienia się w niepewnych czasach, w których przyszło nam żyć.