W kolejnej odsłonie koncertowego pasma „Jazz.PL” Programu 2 Polskiego Radia wystąpi Joanna Duda Trio. Początek spotkania z muzyką grupy, która skutecznie łączy nowoczesną elektronikę z brzmieniem tradycyjnego jazzowego bandu już w najbliższy piątek, 26 marca o godz. 18:00. Transmisja na antenie, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Powiedzieć o Joannie Dudzie, że jest pianistką jazzową, to zdecydowanie za mało. Artystka przełamuje muzyczne granice, często traktując jazz jako punkt wyjścia do rozszerzonych poszukiwań dźwiękowych. Jest kompozytorką i producentką, zajmuje się także video-artem oraz instalacjami multimedialnymi i muzyką do spektakli teatralnych. W projektach sygnowanych własnym nazwiskiem często korzysta z elektroniki (komputery, bitmaszyny i samplery), a jej formacja jest jednym z kluczowych polskich zespołów skupiających się na współczesnych trendach pracy jazzowego tria.

Przed wybuchem pandemii, wraz z tą grupą, występowała m.in. w Bremie, Edmonton, Vancouver, czy w Helsinkach, a z recitalami solo odwiedziła m.in. Paryż, Pragę, Tokio czy Bukareszt. Na całym świecie koncertowała z formacją Wojtek Mazolewski Quintet, której jest ważną częścią już od przeszło dekady. Powołała do życia między innymi projekty: J=J, Bambuko, AuAuA i Miód. Wykonuje także współczesną muzykę klasyczną z Lutosławski Piano Duo i Mischą.

Trio Joanny Dudy wystąpi w trakcie koncertu w składzie: Joanna Duda (fortepian), Max Mucha (kontrabas) i Michał Bryndal (perkusja).

– Prawdopodobnie większość słuchaczy kojarzy Joannę z kwintetu Wojtka Mazolewskiego, ale jest ona na tyle samodzielną, nietuzinkową artystką, że – jeśli ktoś jeszcze nie poznał jej autorskiej twórczości – powinien zrobić to teraz. Serdecznie zapraszam do spędzenia z Dwójką tego niezwykłego wieczoru – mówi jego gospodarz Piotr Metz