O miniserialu “Genius: Aretha” rozgorzała burza. Fani czekają na ten serial, ale okazuje się, że nie jest on autoryzowany przez rodzinę Franklin oraz spadkobierców jej majątku. Dodatkowo wypłynęły informacje, że w serialu nie zostały użyte oryginalne nagrania Arethy, a wersje nagrane przez odtwórczynię głównej roli, czyli niezwykle utalentowaną i wielokrotnie nagradzaną Cynthię Erivo.

Rodzina zmarłej w 2018 na raka trzustki Arethy Franklin skarżą się, że kontaktowali się z producentami biografii i chcieli mieć wkład w jej tworzenie, jak i ocenić czy pokazane w niej sytuacje i historie są zgodne z prawdą. Mieli ponoć usłyszeć, że produkcja jest już zakończona i jest za późno, aby sprawdzać czy według nich wszytsko się zgadza. Tak też “Genius: Aretha” powstało bez żadnej autoryzacji, akceptacji i de facto zgody rodziny Franklin.

Zaczęli oni zatem bojkotować i namawiać poprzez swoje media społecznościowe, jak i wywiady aby nie oglądać tego serialu, a skupić się tylko i wyłącznie na oficjalnej biografii kinowej, gdzie główną rolę zagrała Jennifer Hudson. Ciekawe co z tego wszytskiego wyniknie dalej.