The Recording Academy dodała nowe wydarzenie do swojego tygodniowego harmonogramu tegorocznych rozdań nagród Grammy. Organizowana przez Black Music Collective (BMC) inauguracja o tej samej nazwie rzuci jasne światło na osiągnięcia i wkład twórców w tzw. „Black Music„. W ramach transmisji na żywo będzie można posłuchać H.E.R., PJ Mortona, Yolandę Adams oraz Freddie Gibbs & Alchemist, którzy na pewno zadziwią słuchaczy swoimi imponującymi utworami.


Uzupełniając obsadzony gwiazdami skład występów, usłyszymy także Quincy Jonesa, Jimmiego Jamą, Debrę Lee i Jeffa Harlestona , którzy podzielą się osobistymi refleksjami. Dodatkowo przewodniczący BMC Rigg Morales i tymczasowy dyrektor generalny Academii, Harvey Mason Jr. dołącza się do rozmyślań o kondycji branży muzycznej. Na to historyczne wydarzenie zaplanowano udział także Janelle Monáe, Johna Legenda, Issa Rae, Tamiki D. Mallory i Valeishi Butterfield Jones, szefowej ds. różnorodności i równości. Wszyscy będą mówić o doświadczeniach Afroamerykanów w następstwie ruchu na rzecz sprawiedliwości społecznej.

Transmisja zaplanowana jest 10 marca na platformie GRAMMY.com o godzinie 20:00 czasu lokalnego. Tymczasem rozdanie nagród Grammy odbędzie się 14 marca o godzinie 20:00.