Natalia Przybysz, uznawana przez wielu za jeden z najważniejszych, kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej – dołączyła właśnie do grona wyjątkowych artystów, występujących “bez prądu” na kultowej scenie MTV Unplugged. Premiera albumu z dźwiękowym zapisem z koncertu zaplanowana jest na 12 marca. Po zaprezentowaniu „Królowa Śniegu” nagranego w duecie z Hanią Rani, Natalia przedstawia „Ciepły Wiatr”, w którym udział biorą Skubas, Piotr Niesłuchowski oraz Michał Pepol.

Natalia Przybysz o utworze „Ciepły Wiatr”:

Pierwszy raz usłyszałam jak Skubas gra Ciepły Wiatr, gdy szykowaliśmy się do wspólnego występu dla WWF. Wspólnie z Piotrem Niesłuchowskim zrobili mi totalny mikroklimat do uwolnienia się i improwizacji, zwłaszcza na końcu piosenki. To było dla mnie mega miłe, że mogłam z nimi pośpiewać. Myślę, że może to być początek czegoś wspólnego :) Głos Skubasa jest Ciepłym Wiatrem.

Skubas o utworze „Ciepły Wiatr”:

Z Natalią Przybysz spotkaliśmy się podczas koncertu online dla WWF i w ramach tego koncertu zaprezentowaliśmy utwory „Nie Pytaj” oraz „Ciepły Wiatr” w trio, wraz z Piotrem Niesłuchowskim. Wykonaliśmy nowe aranżacje w wersji na gitarę akustyczną, stopę i elektryka. Bardzo dobrze to wyszło i mieliśmy wrażenie, że to wszystko zaiskrzyło w takiej trochę pierwotnej odsłonie. Może dlatego Natalia postanowiła zaprosić nas do udziału w tym projekcie. Bardzo się cieszę, że mogłem znowu wystąpić z tak cudowną wokalistką na jednej scenie. To wspaniały zaszczyt wystąpić z Natalią i jej zespołem na tak legendarnym wydarzeniu, jak MTV Unplugged. Przy tej okazji przypomniało mi się, że lata temu przy okazji debiutu Natalii, jeszcze wtedy jako „Natu” zostałem zaproszony do śpiewania u niej w chórkach, niestety niedługo zostałem z nich wyrzucony… Historia zatoczyła koła (miejmy nadzieję, że nie pełne :)) i po latach znowu miałem przyjemność zaśpiewać z Natalią na jednej scenie.

MTV Unplugged to legendarna i znana na całym świecie seria koncertów, w trakcie których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Pierwszy odcinek został wyemitowany w roku 1989, a na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat, scena MTV gościła takie gwiazdy, jak zespół Nirvana, Paul McCartney, Eric Clapton czy Elton John. Polskimi artystami, którzy znaleźli się w tym wyjątkowym gronie są m.in. Kayah, zespoły Hey i Wilki, Brodka czy Kasia Kowalska.

W 2020 roku do projektu zaproszona została Natalia Przybysz – niezwykle utalentowana wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Premiera albumu z dźwiękowym zapisem z koncertu zaplanowana jest na 12 marca, a już 27 lutego na MTV Polska będzie można obejrzeć zapis wideo!

Preorder „MTV Unplugged Natalia Przybysz” dostępny jest tutaj.