Jessie Ware zapowiedziała nową płytę, która trafi w ręce fanów w 2022 roku. W komentarzu do wiadomości Jessie przyznała, że „czuje się upoważniona” do wydawania nowej muzyki. Piąty studyjny album Brytyjki będzie następstwem specjalnej edycji jej czwartej płyty „What’s Your Pleasure?”, która ma zostać wydana w najbliższych miesiącach.

„Prawdopodobnie wydam swój nowy album na początku przyszłego roku. To raczej krok w kierunku Pamiętaj, gdzie jesteś, ale z odrobiną energii. Jest prawie napisany. Czuję się tak wzmocniony. Czuję, że dopiero zaczynam”.

Ted Cockle, były prezes wytwórni Jessie EMI Records, nakłonił artystkę do regularnego wydawania nowych płyt. Sama Jessie tak wspomina ich rozmowę:

„Bardzo chciał po prostu zaspokajać potrzeby fanów. Nie każ ludziom czekać! To, że grają Twoje utwory w każdej stacji radiowej, nie oznacza, że ludzie mają Cię już dość… nie myśl tak! Więc im więcej muzyki mogę dać swoim fanom, tym są oni szczęśliwsi. To po prostu miłe, prawda?”

Jessie zdradziła, że ​​każdy nadchodzący album będzie nieznacznym odejściem od zakorzenionego w disco „What’s Your Pleasure?”.

Najnowszy singiel „Remember Where You Are”, doczekał się krótkometrażowego filmu, którego producentem wykonawczym jest Jessie. W teledysku występuje aktorka Gemma Arterton, a reżyserem jest zdobywca nagrody BAFTA Dominic Savage.

„Utwór Jessie to hymn dla niezwykłych czasów, przez które przechodzimy. Chcieliśmy, aby teledysk był listem miłosnym do zamkniętego Londynu; wspomnienie tego, czym było i będzie ponownie nasze cudowne miasto, i migawka z tej chwili obecnej: wyjście z samotności i ciemności, wejście w światło i bardziej obiecującą przyszłość.” – powiedziała Arterton.