Post Malone, który – co warto podkreślić – wciąż ma Game Boy Color specjalnie po to, by grać w Pokémony – przyznaje, że wirtualny koncert z okazji Pokémon Day będzie dla niego prawdziwą podróżą sentymentalną. Warto wspomnieć, że raper i kultowa seria to niemal rówieśnicy: Posty obchodził 25. urodziny w lipcu 2020, a Pokémony świętują 25-lecie w 2021.

Jestem fanem Pokémonów od dawna. W pewnym sensie dorastałem z nimi. Świętowanie 25 lat to ważna okazja, dlatego postanowiliśmy zrobić to razem – przyznaje artysta w rozmowie z magazynem „Billboard”.


Koncert będzie do obejrzenia za darmo w niedzielę, 27 lutego, od godziny 7:00 pm czasu EST – w Polsce będzie to 1:00 w nocy z soboty na niedzielę. Występ będzie dostępny na oficjalnym kanale Pokémon na YouTube, Twitchu oraz na stronie internetowej przygotowanej z okazji jubileuszu.

Wiosną 2020 Post Malone zagrał wirtualny koncert, podczas którego zaprezentował swoje ulubione utwory Nirvany, zyskując tym spore grono nowych fanów. W rozmowie z „Billboard” Posty zapowiada nową muzykę w 2021:

Szykujcie się na sporo dobrych rzeczy. Najwyższy czas. Nie mogę też doczekać się premiery filmu, w którym miałem zaszczyt wystąpić: „Wrath of Man” Jasona Stathama.