JoJo jest chyba właścicielką magazynu pełnego niepublikowanych nagrań studyjnych. Piosenkarka i autorka tekstów właśnie wydała „American Mood”, nowy utwór, który kilka lat temu napisała wspólnie z D’Mile, Nikki Flores i Tommym Parkerem. Piosenka została zainspirowana folklorem i twórczością Joni Mitchell. Na Instagramie wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się w końcu wydać „American Mood”.

„Nie chciałam, żeby moje przesłanie zostało źle zinterpretowane, więc aż do teraz trzymałam piosenkę w ukryciu. Ten utwór nie oferuje żadnych rozwiązań, zamiast tego jest pokorną refleksją zainspirowaną chwilą”.

Dochody z piosenki trafiają do fundacji „I Have a Dream”, której celem jest wspieranie dzieci z niedofinansowanych społeczności, aby odniosły sukces w szkole, na studiach.

American Mood” jest kontynuacją coveru „(You Make Me Feel Like) A Natural WomanArethy Franklin, zaśpiewanej przez JoJo w duecie z Tori Kelly. Piosenka została zaczerpnięta ze ścieżki dźwiękowej Global Citizen „Stand Up”, której producentem wykonawczym był Raphael Saadiq.