LASY zapraszają na kolejne wydarzenie online. Już dzisiaj, tj. 23 stycznia, wystąpi Sławek Jaskułke, który zagra jazzowy koncert na unikalnym w światowej skali fortepianie.

Płyta “Komeda Recomposed” z 2018 roku, postawiła Sławka Jaskułke w gronie najwybitniejszych polskich pianistów. Jego ostatni krążek z muzyką inspirowaną obrazami Rafała Bujnowskiego to zaś zestaw kojących kompozycji, które pozwalają odseparować się od otaczającej rzeczywistości.


Organizatorzy dodali do tego wyjątkowy smaczek – Sławek Jaskułke gra na unikalnym w skali światowej instrumencie – fortepianie prostostrunnym Malmsjo Grand Piano z 1935, nazywanym także, z uwagi na swoją budowę, Banana Grand. Takich fortepianów wyprodukowano tylko około dwudziestu sztuk. Są wyjątkowe ponieważ, dzięki swej budowie z dodatkowymi otworami w pudle rezonansowym, mają głębokie brzmienie. Dziś na świecie są tylko trzy takie instrumenty, z czego dwa sprawne – jeden w Singapurze, drugi w Polsce, na którym gra Sławek Jaskułke.

Koncert Sławka Jaskułke odbędzie się 23 stycznia o godzinie 20:00 na kanale YouTube Opery Leśnej. Koncert nie będzie dostępny do ponownego obejrzenia po premierze.