W nowej formule OFF Club muzyka podróżuje przez Katowice, pojawia się w nowych kontekstach, zagląda w kąty, w których mieszka historia. Zanim koncertami Piernikowskiego, Piotra Orzechowskiego i Kuby Więcka oraz Artura Rojka rozpocznie się kolejny rozdział tego eksperymentu, ostatnia szansa by jeszcze raz zobaczyć występy Zamilskiej, Coals i Trupy Trupa.

Koncerty będą dostępne tylko przez 72 godziny.

Set Zamilskiej w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Szopienicach był zderzeniem milczącego sacrum z głośnym profanum. Wstrząsające i oczyszczające doświadczenie tego przedziwnego, pandemicznego czasu. Zespół Coals ze swoim odjechanym, intymnym, onirycznym popem ulokował się na kościelnym chórze. W tym surowym, monumentalnym otoczeniu, poza swoim środowiskiem naturalnym, duet pokazał, czym jest siła muzyki. Trupa Trupa zagrała w trupio ponurej, ale zarazem specyficzne pięknej, industrialnej hali Walcowni Cynku. Psychodeliczny trans ich muzyki, te ich lamenty nad podłością, kruchością i samotnością homo sapiens, rozlegające się w pustej, poprzemysłowej, ogromnej hali brzmią wyjątkowo przejmująco.

Od 22 do 24 stycznia, wszystkie trzy koncerty będą jeszcze raz dostępne na oficjalnym kanale OFF Festivalu na YouTube.

Terminy OFF Club 2021:

  • 2 lutego – Piernikowski // Walcownia – Muzeum Hutnictwa Cynku

Białas znany z Synów, dźwigający na barkach swoje getto rapu osobnego, szorstkiego, abstrakcyjnego. 

  • 9 lutego – Piotr Orzechowski i Kuba Więcek // Dom Wojciecha Kilara 

Jazzmani niepokorni – poszukujący wirtuoz fortepianu i saksofonista z charakterem – grają razem swoją wariację na temat muzyki z “Drakuli” Coppoli, autorstwa Wojciecha Kilara. 

  • 16 lutego – Artur Rojek // III Liceum im. A. Mickiewicza

Ostatnio kundel, czasem beksa, niezmiennie jeden z najważniejszych głosów polskiej alternatywy. Niegdyś związany z zespołami Myslovitz i Lenny Valentino. Teraz sam. Twórca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.