Po wydaniu w grudniu singla „Walk With Me”, Joss Stone powraca z wersją na żywo nagraną w Blackbird Studio w Nashville.

„Jeśli nie mogę teraz występować z wami na żywo, to przynajmniej chciałam stworzyć wersję, która sprawiałaby wrażenie, jakbyśmy byli na koncercie. Przesyłam wam teraz wirtualny uścisk” – napisała na Twitterze brytyjska piosenkarka, zdobywczyni Grammy.

Piosenka zakorzeniona w muzyce gospel mówi o tym, jak ważne jest kochanie bliźniego. Stone podzieliła się historią powstania „Walk With Me” i tym, jak jej przesłanie ewoluowało w świetle ostatnich wydarzeń.

„Piosenka miała mieć romantyczny wydźwięk, opowiadać o wspólnej drodze przez życie, trochę jak piosenka weselna. Kiedy zaczęliśmy nad nią pracować, wydarzyło się tyle rzeczy, że nie mogłam oderwać myśli. Wraz z pandemią i tym, co stało się z George’em Floydem, falą przemocy, pomyślałem, że problem dotyczy głównie nastawienia „my i oni”. To jest największy zabójca – separacja i osąd. Wszyscy muszą się zjednoczyć, aby w spokoju przeżyć to życie. Bez wspólnoty nic nie jest w porządku”.

Dodała:

„Więc jeszcze raz napisałam tekst piosenki i mam nadzieję, że ludzie zrozumieją ją tak, jak została zaprojektowana. Kiedy mówię o „bohaterach”, mówię o odważnych lekarzach i pielęgniarkach, którzy poświęcili tak wiele swojego życia, aby pomóc innym je mieć. A kiedy mówię o „naszych braciach i siostrach, którzy nie mogą oddychać”, mam na myśli George’a Floyda i wielu innych, którzy w jakikolwiek sposób cierpieli z powodu niesprawiedliwości i duszenia się fizycznego lub emocjonalnego”.

„Kiedy mówię „więc weź rękę”, mam na myśli każdą rękę, kochaj wszystkich, jesteśmy w tym życiu razem. Jedynym sposobem, w jaki sytuacja się poprawi, jest odrzucenie podziałów i granic i kochanie się bez względu na kolor skóry, pracę czy stan zdrowia. Rozwiązaniem nie jest pogrubienie tych linii. Chodźmy razem. Przez to wszystko”.

Walk With Me” to pierwszy solowy singiel Stone od trzech lat.

Prócz tego, artystka wystąpiła z singlem w programie The Late Show Stephen Colbert.