“Wiem trudny to był rok. Dosyć mam go tak jak ty” – tak zaczyna się “Piosenka nie tylko na Święta”, wspólny projekt zespołu MÓW i Agnieszki Radzikowskiej. “Zastanawiałam się, co tak naprawdę ‘robią’ mi te Święta” – mówi Ania Bratek – Nie są takie jak zwykle, w tym pandemicznym roku. Dlatego chciałabym odpocząć i odetchnąć. Zapomnieć choć na chwilę, jak było trudno.

Aga Radzikowska śpiewa: “Zamknij ego, otwórz drzwi, na dobra sens”. Dziś mówi: – Nie skupiajmy się na sobie; jeśli tylko się rozejrzymy, dostrzeżemy ile można z siebie dać

Tu dochodzimy do sedna: – Wszyscy tęsknimy za spotkaniem z człowiekiem. Wspólna herbata i przytulenie; banalne, ale to jest coś, czym chcemy się dzielić – przyznają Aga i Ania.

Współpraca międzynarodowa

Tej piosenki nie byłoby, gdyby nie grono zdolnych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Dość powiedzieć, że aranżem oraz wgraniem partii pianistycznych zajęła się laureatka Fryderyka Agnieszka Derlak, pianistka jazzowa, dziś mieszkająca w Bostonie.

Rzut oka na sekcję dętą. Tu trąbka – Cypriana Baszyńskiego, muzyka z Wrocławia. Obok niego słuchać puzon, którym operuje Michał Tomaszczyk. Swoje ścieżki wysłał twórcom singla ze Szwecji. Dalej sekcja rytmiczna. Współtworzy ją Mateusz Szewczyk (kontrabas) i Szymon Madej (perkusja). Na tym nie koniec. W piosence nie brakuje zaskoczeń. Jak w przypadku chórków, skąd dobiega głos Carlosa Saenza. Ten pochodzący z Meksyku muzyk odpowiedzialny jest również za miks. Podziękowanie dla katowickiego MDK-u od Agnieszki i Ani, których głosy nagrał tam Krzysztof Kurek. Dobrych ludzi dostatek!

Pokazać spotkanie 

Nad teledyskiem pracowali filmowcy współpracujący ze sobą na stałe. To reżyser Mateusz Znaniecki i Kamil Małecki, operator. Zdjęcia do klipu powstały w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu.

Mimo trudnych czasów udało nam się stworzyć coś, dzięki czemu poczujecie ciepło i radość w Waszych domach. Wszystko za sprawą wsparcia Śląskich Laboratoriów Analitycznych, które sfinansowały nagrania i realizację klipu – mówią twórcy piosenki, której premiera odbędzie się już 13 grudnia