Cukier powstał z inicjatywy Amadeusza Krebsa, który przygotowywał swój producencki debiut. Początkowo miała być to płyta, do której Krebs chciał zaprosić gości z rożnych muzycznych światów. Podczas pracy studyjnej z zaproszonym na sesje Bartkiem Caboniem szybko stało się jasne, że projekt będzie duetem. Panowie postanowili przygotować wspólnie całą płytę, łącząc dotychczasowe pomysły i doświadczenia. 

Wzmożona praca, zaangażowanie, determinacja i wielkie pokłady talentu sprawiły, że na początku 2020 roku zespół CUKIER podpisał profesjonalny kontrakt fonograficzny z wytwórnią Kayax

19 czerwca ukazał się ich debiutancki krążek zatytułowany „JEDEN”.

Wydawnictwo powstało w wyniku wiecznych muzycznych sprzeczek i tarć między Caboniem i Krebsem. Warstwa tekstowa to, pomimo jej abstrakcyjności, zbiór opowieści, które wydarzyły się naprawdę i pośrednio lub nie dotyczą chłopaków. Każdy utwór to osobna historia – od dubajskich dziewczyn i dekadenckiego światła przez pieniądze, do historii i przygód miłosnych. Muzyka to mieszanka wielu gatunków – znajdują się tu mocne, basowe bangery niszczące głośniki w każdym samochodzie, numery do założenia białych rękawiczek i przetańczenia całej nocy czy oldschoolowe beaty, przez które spodnie same się opuszczają w kroku.

Utwór „Herc” to kolejny, i ostatni singiel promujący debiutancki album!

„Herc” pokazuje, że ostatecznie wszyscy jesteśmy małymi chłopcami. Amek ma tatuaże z Myszką Miki, a Bartek namiętnie ogląda kreskówki. „Herc” to także podróż do dziwnej, abstrakcyjnej muzycznej krainy, gdzie przy okazji rozbieramy na czynniki pierwsze proces twórczy. Takie oglądanie weny pod mikroskopem.