Yannick Bovy to belgijski wokalista popowy i jazzowy, nienaganny dżentelmen o ciepłej barwie głosu, doceniający dorobek takich legend, jak na przykład Frank Sinatra, Nat King Cole. Żyjemy w czasach, w których więcej niekoniecznie oznaczać musi lepiej, w których zaczęliśmy doceniać powroty do muzycznych standardów, a mężczyzna ubrany w garnitur na nowo budzi podziw.

Wokalista nazywany jest belgijskim Michaelem Bublé. Bovy podobnie jak Bublé wykonał covery największych przebojów („Fly Me to the Moon”, „All My Loving” i inne). W 2011 roku wydał debiutancką płytę „Better Man”, na której znajduje się jedenaście autorskich kawałków oraz cztery bonusowe covery. W następnych latach nadal wydawał płyty: w 2014 „All the Way”, 2017 „Love Swings”, w 2019 roku złożył hołd Nat King Cole’owi albumem „Celebrates Nat King Cole”.

Kilka dni temu Yannick zaprezentował swoją wersję świątecznego utworu „Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow”.

Piosenka znana jest również jako „Let It Snow!” i zostałą stworzona przez liryka Sammy’ego Cahna i kompozytora Jule’a Styne’a w lipcu 1945 roku. Utwór napisano w Hollywood, podczas fali upałów. Po raz pierwszy nagrana została przez Vaughna Monroe wraz z Norton Sisters dla RCA Victor w 1945 roku. Wersja Monroe stała się wielkim hitem, trzymającym się na liście przebojów Billboard na pierwszym miejscu przez 5. tygodni w styczniu i lutym 1946 roku. Sprawdźcie wersje Yannicka.