Film “Billie” w reżyserii Jamesa Erskine’a przedstawia historię jednej z największych na świecie wokalistek jazzowych, której życie było pogrążone w kontrowersjach. Bazę dla tej produkcji stworzyły materiały z nigdy wcześniej nie publikowanych taśm, zarejestrowanych w latach siedemdziesiątych przez dziennikarkę, Lindę Lipnack Kuehl.

Przez osiem lat nagrała ona ponad 200 godzin wywiadów z niezwykłymi postaciami, które były częścią krótkiego, burzliwego życia tej legendarnej i kontrowersyjnej artystki. Po niespodziewanej śmierci Kuehl, zgromadzone przez nią taśmy nie zostały nigdy wykorzystane aż do chwili obecnej. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej techniki, występy Billie Holiday można oglądać w kolorze w połączeniu z materiałami filmowymi i fotograficznymi z jej życia prywatnego, gdzie fragmenty archiwalne łączą się z tymi, które zostały nagrane teraz, specjalnie na potrzeby filmu.


„Billie” jest jak film noir, który odsłania zawiłości historii tej legendy muzyki, widziane oczami kobiety, której obsesja doprowadziła do jej własnej tajemniczej śmierci. Film “Billie” został wyprodukowany przez Altitude i MPC wraz z New Black Films i Reliance Entertainment Productions Documentary we współpracy z Concord, BBC Music, Belga Films oraz Polygram Entertainment.

Film można obejrzeć w zaciszu własnego domu! Aby kupić bilety kliknij, tutaj.