Wielokrotnie nagradzany muzyk i multiinstrumentalista Jamie Cullum ujawnił swoje plany pobicia rekordu Guinnessa w „największej lekcji muzyki, jaka kiedykolwiek odbyła się na świecie”. Jamie poprowadzi wirtualną lekcję muzyki 10 grudnia, aby nauczyć ludzi grać kolędę „In The Bleak Midwinter”.

Mówiąc o próbie bicia rekordu świata, Jamie powiedział:

„chciałem stworzyć muzykę, która świętowałaby zjednoczenie ludzi w tej magicznej porze roku. bożonarodzeniowy album przygotowywałem podczas pierwszego lockdownu i wtedy w najczarniejszych snach nie przypuszczałem, że w podobnej sytuacji będziemy w czasie świąt Bożego Narodzenia. Widziałem w tym roku wiele pomysłowych sposobów tworzenia ducha wspólnoty w społeczności artystycznej, pomimo tego, jak fizycznie oddzieliliśmy się od was – publiczności. Pasjonuję się tym, jak muzyka i udział w jej tworzeniu mogą budować tak potężne mosty między ludźmi. Mając to na uwadze, 10 grudnia przeprowadzę wirtualną lekcję muzyki, aby nauczyć ludzi grać kolędę na pianinie “

Akcja skierowana jest głównie do uczniów szkół z całej Wielkiej Brytanii, ale lekcja będzie otwarta dla wszystkich, którzy spróbują pobić rekord świata na największej lekcji muzyki.

Więcej informacji na stronie: thepianomanatchristmas.com, gdzie można się zarejestrować i poznać szczegóły niezwykłego wydarzenia.