Kamasi Washington nagrał ścieżkę dźwiękową do dokumentu „Becoming”, poświęconego Michelle Obamie podczas trasy promocyjnej bestsellerowego pamiętnika „Becoming: A Guided Journal for Discovering Your Voice”. Premiera filmu odbyła się 6 maja w serwisie Netflix, ścieżka dźwiękowa w serwisach streamingowych, dzięki wydawnictwu Young Turks, pojawiła się 15 maja.

Wersja CD i LP soundtracku do „Becoming” ujrzy światło dzienne już 11 grudnia.

Praca z Kamasim Washingtonem nad muzyką do filmu Becoming była spełnieniem marzeń – powiedziała reżyserka Nadia Hallgre. Kamasi jest nie tylko mistrzowskim muzykiem, ale ma także wyjątkową wrażliwość, którą wlewa w swoją muzykę. Jego muzyka sięga głęboko w twoją duszę. Pani Obama uwielbia muzykę, a kiedy przeczytałam linijkę w jej książce „A niebo, tak jak to sobie wyobrażałam, musiało być miejscem pełnym jazzu”, od razu wiedziałem, że Kamasi jest artystką, który potrafi interpretować jej doświadczenia muzyczne. Jego brzmienie jest współczesne i ponadczasowe, magicznie pasuje do jej historii.

Kamasi Washington dodał:

To była przyjemność i zaszczyt pracować przy „Becoming”. Michelle Obama jest niesamowitą osobą, a ten film daje wyjątkowy wgląd w to, kim jest, jak myśli i jak porusza się po świecie. To naprawdę inspirujące! Praca z niesamowitą reżyserką filmu Nadią Hallgren nad stworzeniem muzycznej palety, która wspiera ten niesamowity dokument, była naprawdę błogosławieństwem. Jestem jej bardzo wdzięczny za możliwość bycia częścią tego projektu. Czas Baracka i Michelle Obamy jako Prezydenta i Pierwszej Damy wpłynął na historię tego kraju i świata, który trudno jest wyrazić słowami, ale zarówno książka Michelle Obamy, jak i film Nadii Hallgren wykonali niesamowitą robotę!