Po premierze wyczekiwanego, trzeciego w dorobku albumu długogrającego „Love Goes” i hitu „Diamonds”, Sam Smith prezentuje piękny świąteczny utwór – „The Lighthouse Keeper”. Autorem singla jest Labrinth. Do kawałka powstał animowany teledysk wyreżyserowany przez Smitha.


Jeżeli jakiś rok miałby najbardziej nastawiać mnie na wyczekiwanie na brzmienie Bożego Narodzenia, to zdecydowanie jest to 2020, bo bardziej niż kiedykolwiek marzymy, by znów być z naszymi przyjaciółmi i rodzinami. To właśnie oznaczają dla mnie Święta, dlatego zainspirowało mnie to do napisania świątecznego utworu. Wraz z Labrinth przelaliśmy swoje serca w tę piosenkę, a jej tworzenie było czystą radością – Sam Smith

The Lighthouse Keeper” to drugi po utworze tytułowym z „Love Goes” utwór, nad którym Sam Smith i Labrinth pracowali wspólnie. Koncertowa premiera „Love Goes” odbyła się podczas występu w Abbey Road Studios.


Debiutancki album Sama Smitha, „In The Lonely Hour”, ukazał się w 2014 i zdobył dwukrotną platynę w USA oraz ośmiokrotną w Wielkiej Brytanii. Zapewnił artyście cztery nagrody Grammy oraz status głosu swojego pokolenia. Rok później Sam napisał „Writing’s On The Wall”, utwór do filmu „Spectre” o Jamiesie Bondzie. Singiel zdobył Oscara oraz Złotego Globa. W 2017 ukazała się druga płyta artysty, „The Thrill of it All”.

The Lighthouse Keeper” to pożegnanie Smitha z 2020 rokiem i zapowiedź wielu dobrych rzeczy w kolejnym roku.