Michał Martyniuk to polski pianista i kompozytor jazzowy. Od ponad 10 lat mieszka w Nowej Zelandii. W 2018 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Nothing to Prove”. Muzyk otrzymał nominację do Fryderyka 2019 w kategorii Debiut Roku – Jazz. W 2019 roku wydał kolejny album, „Resonate”, który otrzymał nominację do NZ Music Awards, w kategorii Best Jazz Artist oraz został bardzo dobrze przyjęty przez recenzentów i słuchaczy.

2020 rok był dla Michała bardzo pracowity. Nowy materiał, który pojawi się na albumie „Reconciliation EP” to przebojowe skrzyżowanie jazzu, hip-hopu, klubowej elektroniki, chilloutu i jeszcze kilku innych zjawisk, których wspólnym mianownikiem jest uwodzicielski groove.

To zupełnie nowa twarz Michała Martyniuka!

W projekt zaangażowani są uznani artyści międzynarodowej sceny muzycznej: Vanessa Freeman (UK) Nathan Haines (NZ) Raashan Ahmad (USA) YaniKa (PL) Kacper Smolinski (PL) Adam Kabacinski (PL) Mike Patto (UK).

Nowy singiel „New Things” feat. YaniKa będzie dostępny we wszystkich serwisach streamingowych już 9 grudnia! „Reconciliation EP” zaś, pojawi się na początku przyszłego roku, i będzie wydane przez wytwórnie z Nowej Zelandii Big Pop Studios.

Płyta jest współfinansowana przez miasto Szczecin oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.