W ostatnich miesiącach RAYE podbiła serca słuchaczy oraz listy przebojów takimi kawałkami jak „Secrets”, „Tequila” czy „Natalie Don’t”. Czas na kolejną propozycję od uzdolnionej Brytyjki: „Love Of Your Life”. Autorami tego emocjonalnego utworu są: sama artystka, Anton Göransson oraz Isabella Sjostrand.

Już w pierwszych sekundach zorientujecie się, że to kolejny nowy przebój RAYE. Nie da się ukryć – obok tej dziewczyny nie można przejść obojętnie. „Love Of Your Life” to zapowiedź nowego projektu zatytułowanego „Euphoric Sad Songs”. Jak mówi sama RAYE:

„Euphoric Sad Songs” to coś wielkiego i podnoszącego na duchu. Uwielbiam to, jak szczera i wolna jestem w tekstach. Liczę, że spodoba się Wam ten kawałek mojego życia.


Singiel RAYE „Secrets” nagrany z DJ Regardem trafił do top 10 zestawienia najpopularniejszych singli w UK i przekroczył 160 mln streamów w Spotify. „Tequila” z Jaxem Jonesem i Martinem Solveigiem ma status srebrnej płyty w UK i ponad 60 mln streamów na całym świecie. „Natalie Don’t” trafiło na playlisty Capital FM i BBC Radio 2, a BBC News nazwało utwór „współczesnym spadkobiercą klasycznego utworu „Jolene” z repertuaru Dolly Parton”.

RAYE ma na koncie ponad miliard streamów, podwójną platynę, złoto i dwie srebrne płyty. Pisała dla takich artystów jak John Legend, Major Lazer, Charli XCX, Little Mix, Hailee Steinfeld, Quavo, Normani, Ellie Goulding, Jax Jones, Khalid, 6LACK i Jessie Reyez oraz pracowała z najsłynniejszymi songwriterami i producentami, m.in. takimi jak David Guetta, Diplo, Bloodpop, Andrew Watt, Jin Jin, Kamille, Julia Michaels, Fraser T Smith, Fred Ball i Justin Trantor. RAYE jest współautorką singla „Bigger” Beyonce, utworu otwierającego album zainspirowany nową wersją „Króla Lwa”. W 2017 zajęła trzecie miejsce w plebiscycie BBC Sound of, a rok później otrzymała nominację do nagrody BRIT za wspólny utwór z Jaxem Jonesem.