“Pianissimo” to kolejny singiel promujący album Andrea Bocelli zatytułowany „Believe”, który ukaże się 13 listopada 2020 roku nakładem Sugar/Decca Records. Kompozycja autorstwa Mauro Malavasiego, który współpracuje z Andreą od niemal 30 lat, stworzona została w minimalistycznym i eleganckim stylu inspirowanym francuskim awangardowym kompozytorem Erikiem Satie.

„Pianissimo” to dialog zakochanej pary, która czuje, jak Boże spojrzenie i miłość przenikają w ich pełną czułości relację” – Andrea Bocelli

Jak to często ma miejsce w kompozycjach Malavasiego, centralnym punktem jest fortepian, który towarzyszy przeplatającym się ze sobą liniom melodycznym śpiewaków. Opowiadając o pracy nad „Pianissimo”, Cecilia Bartoli wspomina:

Cudownie było zaśpiewać z Andreą ten duet. To przepiękna melodia – naprawdę wspaniałe doświadczenie!.

Nowemu duetowi towarzyszy również teledysk – Andrea i Cecilia w ogrodzie i w sali owalnej eleganckiego hotelu Tenuta Corbinaia w Toskanii. Teledysk w reżyserii Riccardo Guarneriego i Luci Scota zawiera zapierające dech w piersiach ujęcia włoskiej wsi późnym latem, doskonale wkomponowujące się w pełen emocji duet artystów.


Nowy album „Believe”, wydany przez Sugar/Decca Records i współprodukowany przez Stevena Mercurio i Haydna Bendalla, wyrusza na wędrówkę po duchowych przestrzeniach wiary, nadziei i miłości, celebrując moc muzyki, która koi duszę. Album ten jest następcą „Music for Hope”, bijącego rekordy wielkanocnego występu Bocellego w historycznej katedrze Duomo w Mediolanie, który stał się największym w historii wirtualnym koncertem muzyki klasycznej transmitowanym na żywo – w ciągu pierwszych 24 godzin zanotowano ponad 28 milionów wyświetleń z całego świata.

Oprócz występu z Cecilią Bartoli na płycie znajduje się również duet z Alison Krauss oraz nowy utwór Ennio Morricone, wieloletniego współpracownika Bocellego, zatytułowany „Inno sussurato” („Hymn śpiewany szeptem”). Usłyszymy też znane i uwielbiane klasyki, takie jak „Hallelujah” i „You’ll Never Walk Alone”. Specjalnie na tę płytę Andrea skomponował także własne wersje „Ave Maria” i „Padre Nostro”.