Płyta “FOLK it! TOUR” Julii Pietruchy zawiera 10 utworów w aranżacjach folkowo-bluegrassowych. Część z nich to dobrze znane kompozycje pochodzące z dwóch wcześniejszych płyt: „Parsley” oraz „Postcards from the seaside”, ale znalazły się tu też 3 zupełnie nowe historie, powstałe podczas kamperowej podróży zespołu, która w postaci 4-odcinkowego dokumentu, pojawiła się w październiku na kanale YouTube.


Płyta jest studyjnym nagraniem koncertowych wersji piosenek granych przez ostatni rok na trasach, o tej samej nazwie, FOLK it! TOUR.

“Są momenty, że chcesz rzucić wszystko. Są ludzie, dla których rzucasz wszystko i oddajesz im to, co jest w Tobie najlepsze, zachowując wszystko to, co bez nich chciało się zostawić. To wszystko z nimi dopiero stało się tym wszystkim.”

“Oto moja wymarzona (kolejna) płyta. Esencja momentów, które na nowo obudziły we mnie radość tworzenia, bycia razem. Momentów, które przywróciły spokój i wiarę w muzykę. Oddaję Wam zarówno piękne dźwięki, jak i schowane w nich chwile niepowtarzalne, zdarzenia nie zaplanowane oraz te przygody niezapomniane. W taką podróż tylko z Wami i z moim folkowym zespołem.”