TLC, żeński zespół muzyczny powstały w 1991 roku w Atlancie, grający muzykę z pogranicza R&B, hip-hopu i popu, pozostawił po sobie ślad jako jedna z najbardziej wpływowych i odnoszących sukcesy grup w historii muzyki. A&E Network docenia niezrównaną karierę wokalistek Tionny „T-Boz” Watkins, Rozondy „Chilli” Thomas oraz raperki Lisy „Left Eye” Lopes i planuje wyróżnić je w nowym dokumencie, którego premiera ma się odbyć w 2021 roku.

Biografia: TLC”, w reżyserii Matta Kaya, którego producentem wykonawczym jest znany reżyser i zdobywca nagrody Emmy, Roger Ross Williams, będzie swoistą spowiedzią T-Boz i Chill, podczas której podzielą się osobistymi historiami i opisami emocjonalnych relacji z czasów szczytu kariery grupy. Będzie to pierwszy raz, kiedy wokalistki ujawnią szczegóły funkcjonowania tria w pełnometrażowym dokumencie.

W oświadczeniu prasowym Elaine Frontain Bryant, wiceprezes i jedna z dyrektorek A&E Network, wyraziła podekscytowanie z powodu debiutu nadchodzącego filmu.

Seria „Biografia” zawsze skupiała się na opowiadaniu historii niezwykłych ludzi, którzy wywarli duży wpływ na naszą zbiorową kulturę. Jako rewolucyjna grupa, która przełamała granice i wywarła wpływ na całe pokolenie, TLC należy bezpośrednio do tej kategorii i jesteśmy zaszczyceni mogąc opowiedzieć ich niesamowitą historię, jakiej nigdy wcześniej nie opowiadano

Ostatnim, definitywnie zamykającym dyskografię, albumem grupy był „TLC” sprzed 3 lat. Znalazły się na nim, niewydane wcześniej, wokale tragicznie zmarłej w 2002 roku Left-Eye.