Z okazji 10. rocznicy premiery najsłynniejszej płyty Bonobo, zatytułowanej “Black Sands”, ukazuje się specjalna, limitowana winylowa edycja tegoż albumu. Podwójny, czerwony winyl, opatrzony został autorską notą Simona Greena i dodatkowymi, wcześniej niepublikowanymi grafikami.

Dla przypomnienia. „Black Sands” to arcydzieło downtempo/chillout. Tym wydawnictwem Bonobo trafił się do ścisłej czołówki reprezentantów nowej muzyki.

LP 1:
Side A: 1. Prelude // 2. Kiara // 3. Kong // 4. Eyesdown (Feat. Andreya Triana)
Side B: 1. El Toro // 2. We Could Forever //3. 1009
LP 2:
Side C: 1. All In Forms // 2. The Keeper (Feat. Andreya Triana) // 3. Stay The Same (Feat. Andreya Triana)
Side D: 1. Animals // 2. Black Sands

Premiera “Black Sands (10th Anniversary Edition)” już 4 grudnia!

„Black Sands” to czwarty album Simona Greena aka Bonobo – ulubionego twórcy wszystkich miłośników downtempo oraz zabarwionego soulem i jazzowymi smaczkami szlachetnego popu. O tym, że Bonobo gra w zupełnie innej, wyższej lidze, niż większość sympatycznych, ale przewidywalnych twórców downtempo wiadomo było od dawna. Jego kompozycyjny talent, aranżacyjny smak i swoboda w operowaniu paletą dźwiękowych barw nigdy wcześniej nie zachwycały jednak w równym stopniu, co na „Black Sands”. To płyta, która oczarowuje subtelnym emocjonalnym tonem i intensywnością muzycznych przyjemności.


Album nagrany z towarzyszeniem znakomitej wokalistki Andrei Triany (wcześniej współpracowała m.in. z Mr. Scruffem i Flying Lotus) tworzy nowa, jakość na polu tanecznego popu i soulowo-jazzowych fuzji. Greenowi doskonale udało się połączyć brzmienie żywych instrumentów (na większości gra samodzielnie) z nowoczesnymi technikami cyfrowymi. Nie trzeba dodawać, że całość przesycona jest ciepłą wibracją opartą na głębokim basowym soundzie.