Arlo Parks ogłasza szczegóły długo oczekiwanego debiutu! Pierwszy longplay zatytułowany „Collapsed in Sunbeams”, pochodzącej z Londynu artystki, ukaże się 29 stycznia 2021 roku, nakładem wytwórni Transgressive Records„Green Eyes” to kolejny singiel zwiastujący nowe wydawnictwo. Do kompozycji powstał teledysk wyreżyserowany przez Louis Bhose. 

„Jest to utwór o odkrywaniu siebie, samoakceptacji i dorastaniu. Ma podnieść na duchu tych, którzy przechodzą przez ciężkie chwile” – mówi Arlo Parks. 


Na debiutanckim krążku znajdzie się 12 utworów. Arlo Parks dorastając walczyła ze swoją tożsamością chłopczycy, bardzo wrażliwej i mało „cool”.

„Byłam czarnym dzieckiem, które kompletnie nie potrafiło tańczyć, słuchałam muzyki emo i byłam zakochana w dziewczynie z zajęć z języka hiszpańskiego” – mówi Arlo.

Zanim skończyła 17 lat, ogoliła głowę, uświadomiła sobie, że jest biseksualna i stworzyła materiał na płytę. 

„Mój album to seria intymnych porterów z czasu mojego dorastania oraz ludzi, którzy mnie ukształtowali. Jest zakorzeniony w opowiadaniu historii i nostalgii. Chciałam żeby miał zarówno uniwersalny wydźwięk, jak i super specyficzny” – dodaje artystka. 

Dorastając w południowo-zachodnim Londynie, w połowie Nigeryjka, w jednak czwartej Czadyjka i Francuska, Arlo zaczęła mówić po francusku zanim nauczyła się angielskiego. Jako ciche dziecko pisała krótkie historyjki tworząc swój świat fantazji. Miała obsesję na punkcie poezji mówionej, czytała dzieła takich amerykańskich  poetów jak Ginsberg czy Jim Morrison i oglądała stare występy Cheta Bakera na YouTube’ie. Obecnie wymienia Nayyirahę Waheed, Hanifa Abdurraqiba i Iaina S. Thomasa jako swoich współczesnych poetów oraz źródło inspiracji. Niewątpliwie na jej muzykę wpłynęły takie książki jak „Szklany klosz” Sylvii Plath oraz „Norwegian Wood” Haruki Murakamiego. 


„Water No Get Enemy” Fela Kuti oraz „Sittin’ On The Dock of The Bay” Otisa Reddinga były ścieżką dźwiękowa dzieciństwa Arlo, ale w wieku 13 lat odkryła Kinga Krule, który w znacznej mierze zainspirował utwory, który dzisiaj tworzy artystka. W późniejszym okresie Arlo zafascynował hip hop (od Kendricka Lamara, MF Dooma i Earla Sweatshirta do bardziej  Loyle’a Carnera), rock (Jimi Hendrix, Shilpa Ray, David Bowie) a także stonowane dźwięki takich artystów jak Keaton Henson, Sufjan Stevens czy Juliena Baker. Jej songwriting ma rownież wizualną, niemal kinową jakość, która urodziła się z miłości do filmów grozy, streetwear’u oraz sztuki abstrakcyjnej.