Punktem kulminacyjnym tegorocznej gali BET Hip Hop Awards był występ czterech wybitnych artystek R&B. Brandy, Erykah Badu, H.E.R. i Teyana Taylor pojawiły się nie tylko po to, by śpiewać, ale rozgrzać wieczór do czerwoności, zawstydzając wszystkie inne gwiazdy, które pojawiły się w roli śpiewających gości podczas wirtualnej ceremonii wręczenia corocznych nagród.

Panie, przedstawiające się jako „Ladies First Cypher”, na zmianę kołysały mikrofonem do „I Wanna Be Down (Remix)Brandy. Fragmenty melorecytacji przygotowali MC Lyte, Yo-Yo i Queen Latifah.

Pierwsza przy mikrofonie pojawiła się Teyana Taylor, która bezczelnie, seksownie i elegancko, odwołała się do wszystkiego, od porannego seksu, po swoje poporodowe nastroje. Następna była H.E.R. która świętowała swoje filipińskie dziedzictwo, osiągnięcia Black Girl Magic i pamięć Breonny Taylor. Badu, a zwłaszcza Brandy, wygłosiły podnoszące na duchu zwrotki kończące się wersem: „A jeśli mówią, że niebo jest granicą, to kup chmurę / A jeśli nie widzą nas jako równych sobie, nie pozwól im na to”.