Piosenka “Stan ten sam” to utwór z debiutanckiego krążka zespołu MÓW. Powstał kilka lat temu w momencie, w którym wydawać by się mogło, nie było już ratunku. Opowiada o frustracji, o tym, że nierzadko sami sobie nie dajemy wolności do bycia sobą. 

„W momencie, kiedy koronawirus rozpanoszył się w naszym świecie, pomyślałam, że ten numer dokładnie oddaje emocje, które miałam siedząc w domu podczas lockdownu”. – mówi Ania Bratek, liderka zespołu. „Dlatego chcieliśmy do niego wrócić, mimo że piosenka ma już ponad 2 lata”.


Zespół MÓW to czwórka kreatywnych artystów, którzy dzięki swoim pasjom i talentom potrafią przenieść słuchaczy w cudowny świat muzyki. 

Zespół MÓW tworzą:

Ania Bratek (voc) – Kobieta śpiewająca i pracująca. Skończyła wokalistykę jazzową na warszawskiej ‘Bednarskiej’. Współzałożyła zespół KidBrown (Opole, Debiuty 2015). Udziela się również w projektach Praise Trio oraz chórze gospelowym “Z Miłości”. MÓW to jej pomysł, melodie i teksty. 

Aga Derlak (p i voc) – Liderka Aga Derlak Trio. Za swój debiutancki album otrzymała Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Kształciła się u M. Tokaja, Z. Namysłowskiego oraz P. Tomaszewskiego. Jest studentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu. Wraz ze swoim Aga Derlak Trio  była nagradzana w licznych konkursach jazzowych.

Mateusz Szewczyk (b) – Student AM w Katowicach na wydziale jazzu. Jest członkiem wielu zespołów i projektów, m. in. Early Birds, chór gospel “Z Miłości” i wiele innych. Kontrabasista i basówkarz, od ponad 9 lat rozwija się na obu tych instrumentach, czerpiąc inspiracje z wszelkich źródeł muzycznych.

Adam Wajdzik (dr)
–  Student AM w Krakowie, uczył się pod okiem wybitnych perkusistów jak Derrick McKenzie czy Clarence Penn. Współpracuje z jazzowymi, rockowymi i popowymi zespołami. Wraz z zespołem Andrzej Kowalski Quartet został nominowany do nagrody FRYDERYK 2020. Laureat Jazz Juniors oraz B-Jazz International Contest. Koncertował we Włoszech, Serbii, Rumuni i Słowacji.