Jeden z najbardziej znanych twórców muzyki elektronicznej Solomun na początek 2021 roku anonsuje nowy album, pierwszy po 11 latach przerwy. Krążek zapowiada intrygujący singiel „Home”, jeden z czterech nowych utworów, które poprzedzą premierę tej długo oczekiwanej płyty.

„Home” to pierwsze wydawnictwo, które ukazuje się nakładem jego nowej wytwórni NINL. Klimatyczny, zaskakujący mrocznymi barwami, a równocześnie oparty na mocnym basie i bogato zrytmizowany  kawałek  zachęca do uważnego, pogłębionego słuchania. Solomun tłumaczy: 

„‚HOME’ było impulsem, dzięki któremu zacząłem myśleć o albumie. To utwór, która grałem przy wielu okazjach i moim zdaniem przetrwał on próbę czasu. Było oczywiste, że to właśnie będzie pierwszy singiel z nowej płyty.”

Z nową kompozycją świetnie koresponduje oficjalne wideo, które przypomina, że muzyka może zadomowić się wszędzie, jednak aby prawdziwie jej doświadczyć, trzeba odnaleźć miejsca specjalnie do tego stworzone.

To pierwszy utwór z premierowego albumu artysty, który ukaże się na początku 2021 roku.

Teledysk pokazuje artystów w najbardziej kultowych klubach świata takich jak londyński Printworks, La Seine Musicale w Paryżu czy Robert Johnson w Offenbach. To właściwa metafora lockdownu, które przez większość ubiegłego tak mocno dotknął centra kultury. 


Solomun, urodzony w Bośni, dorastający w Hamburgu, to jeden z najbardziej uznanych artystów sceny elektronicznej na świecie i wielokrotny zdobywca klubowych nagród DJ Awards w kategorii: Best International DJ. Muzyk ma na koncie dziesiątki remiksów dla takich gwiazd jak Foals, Editors, Lana Del Rey, Paul Kalkbrenner, Jamiroquai, Depeche Mode, Apparat, Jon Hopkins czy Leonard Cohen.