25 grudnia odbędzie się światowa prapremiera kinowej biografii Arethy Franklin pt. „Respect”. Film do wszystkich kin powinien trafić najpóźniej 15 styczna 2021 roku. W główną rolę wciela się Jennifer Hudson, którą wybrała sama Aretha Franklin. W filmie zobaczyć będzie można m.in. Mary J. Blige, Forest Whitaker, Audra McDonald i wiele innych gwiazd. Dostępne są już kolejne, oficjalne kadry z filmu.

credit: Quantrell D. Colbert
credit: Quantrell D. Colbert
credit: Quantrell D. Colbert
credit: Quantrell D. Colbert
credit: Quantrell D. Colbert

Tytuł filmu „Respect” zapożyczony został z kultowego przeboju Arethy Franklin. Właśnie od niego zaczyna się zwiastun filmu Liesl Tommy. Produkcja opowie o karierze czarnoskórej wokalistki, która rozpoczęła przygodę z muzyką od występów w chórze kościoła, którego pastorem był jej ojciec. Zmarła w 2018 roku Franklin była powszechnie uznawana za jedną z najbardziej legendarnych wokalistek wszech czasów. Artystka brała udział w produkcji filmu.

„Respect” to jedna z dwóch produkcji poświęconych Arethcie Franklin. Stacja National Geographic przygotowała również serial biograficzny o „Królowej soulu”. W rolę Franklin wcieli się w nim Cynthia Erivo. Premierę tej produkcji też opóźniono z powodu pandemii. Serial ma pojawić się w telewizji jesienią tego roku.