Zachwycili publiczność 22. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, a teraz wracają z zapowiedzią albumu. Bibobit prezentuje jazzowe interpretacje tekstów legendarnej mistrzyni słowa, ale ich stylistyka daleko wybiega poza dotychczasowe muzyczne skojarzenia z tą twórczością.   


Wszystko zaczęło się od festiwalowego koncertu na deskach Teatru Nowego w Poznaniu. Zespół wystąpił w towarzystwie Jacka Piskorza (odpowiedzialnego także za część aranżacji), aktorek i kwartetu smyczkowego w ramach 22. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. To co zaprezentowali, stanowiło w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno – psychologiczną. “BIBOBIT / OSIECKA” to bardzo energetyczna podróż przez nowoczesny jazz, mięsisty groove, po elektronikę, w której słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki.  

Po festiwalowej premierze w październiku 2019 roku spektakl natychmiast przeniesiono na Dużą Scenę i stał się ważnym punktem repertuaru Teatru Nowego w Poznaniu. Dziś nagrania zyskały studyjną moc, a zespół jest przygotowany, by nowe aranżacje przedstawić w wersji audio. Pierwsza zapowiedź jest już dostępna. To interpretacja utworu „Rozmowa poety z komornikiem”, którą wcześniej zaśpiewała Maryla Rodowicz i która szczególnie dziś koresponduje z aktualną sytuacją nie tylko środowiska artystycznego.