Wydawnictwo „The Rarities” jest zbiorem ulubionych utworów artystki, po które Mariah sięgnęła do swojego muzycznego skarbca. Ta kompilacja niezwykłych, wcześniej niepublikowanych nagrań Mariah Carey z lat 1990-2020 to rewelacyjna muzyczna retrospektywa, celebrująca wyjątkowy artyzm i wizję artystki. Mariah Carey zagłębiła się w swoje archiwa, wybierając piosenki, które mają dla niej osobiste znaczenie. Analiza niektórych z tych utworów pojawi się w wspomnieniach gwiazdy „The Meaning of Mariah Care”.

Wydawnictwo zawiera również drugą płytę „Live at the Tokyo Dome”, na której znalazł się wcześniej niewydany materiał z jej pierwszego koncertu w Japonii zarejestrowany podczas trasy koncertowej Daydream World Tour w 1996 roku.

Udostępniony został materiał wideo Live at the Tokyo Dome w jakości HD. 


Ponadto na albumie znajdziemy utwór Save The Day, w pełni zrealizowane nagranie napisanej wcześniej piosenki, która nigdy nie została ukończona.

29 września ukazało się długo oczekiwane przez fanów wydawnictwo „The Meaning of Mariah Carey”. Wspomnienia zanurzają się głęboko w intymną podróż Carey stawiającej czoła złożonym problemom rasy, tożsamości i traumy podczas jej muzycznej  podróży do monumentalnego sukces. 

W serii  szczerych wywiadów Mariah dzieliła się wspomnieniami na temat swojej kariery. Fani mogli obejrzeć ją m.in. w programie: The Oprah Conversation (24 września), CBS Sunday Morning (27 września), CBS This Morning (28 września). W czwartek (8 października) gwiazda wystąpi w programie The Daily Show With Trevor Noah.