Woodkid ujawnił kolejny utwór z nadchodzącego albumu „S16” – singiel „Horizons Into Battlegrounds” jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Artysta (aka Yoann Lemoine) określa utwór jako „prostą fortepianową balladę, która kontrastuje brzmieniowo z pozostałymi utworami na albumie. To intymna, oszczędna kompozycja z wołaniem o pomoc w tekście – to jak czuły, pełen miłości uścisk, moment spokoju we wszechogarniającym chaosie”.


Rozpiętość tych emocji jeszcze lepiej wybrzmiewa w solowym wydaniu kawałka, które Woodkid wykonał w ramach sesji COLORS. Występ można zobaczyć poniżej.


Wcześniej artysta udostępnił dwie zupełnie inne zapowiedzi „S16”. Pierwszy singiel, „Goliath”, wraz z epickim teledyskiem, ukazał się w kwietniu. Jego monolityczny groove to przekaźnik dla pytań o jednostkową i zbiorową odpowiedzialność za stan świata.

„S16” to następca debiutanckiego „The Golden Age” z 2013, które sprzedało się w nakładzie niemal miliona egzemplarzy i było nominowane do dwóch nagród Grammy. Od czasu premiery krążka, Woodkid nawiązał współpracę z Nicolasem Ghesquiérem z Louis Vuitton, The New York City Ballet, Jonasem Cuaronem, skomponował też oryginalną ścieżkę dźwiękową do „Desierto”. Kolekcja Dior Homme jesień-zima 2013, „A Soldier on My Own”, była zainspirowana oraz zilustrowana utworem „Iron”, a tekst posłużył za nazwę kolekcji. W 2019 roku w serialu Netflixa „The Umbrella Academy” można było usłyszeć inny utwór z „The Golden Age” – „Run Boy Run” nie tylko pojawiło się w kluczowej scenie, ale i posłużyło za tytuł całego odcinka.

„S16” będzie dostępne w serwisach cyfrowych oraz formatach fizycznych, w tym LP oraz limitowanym kolorowym 2LP i CD. Premiera płyty już 16 października!