„BGE (Big Girl Energy)” to najnowszy utwór RILEY (Amber Riley, znanej głównie z roli w serialu Glee), do którego zrealizowano teledysk. Piosenka zwiastuje jej nową EPką, której premiera zaplanowana jest w październiku. Ostatnie single artystki to „A Moment” i „Someone You Loved”.


Amber Patrice Riley urodziła się 15 lutego 1986 roku w Los Angeles, (Kalifornia, USA) jako córka Tiny i Elwina Rileyów. W 2004 roku ukończyła La Miranda High School w La Miranda (Kalifornia, USA). W wieku 17 lat udała się na przesłuchanie do programu „American Idol”, jednak została odrzucona przez producentów.

W 2006 roku ubiegała się o rolę Effie White w filmie „Dreamgirls”, jednak nie odniosła sukcesu, a w rolę ostatecznie wcieliła się Jennifer Hudson. Zaśpiewała również hymn USA na otwarciu Narodowej Konwencji Demokratów 2012. Od 2009 roku gra Mercedes Jones w serialu „Glee”. Za tę rolę była dwukrotnie nominowana do nagrody Teen Choice w kategorii „Ulubiona telewizyjna żeńska postać kradnąca sceny” (w latach 2010 i 2011), trzykrotnie do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych (w latach 2010, 2011, 2012) w kategorii „Najlepszy zespół aktorski w serialu komediowym”, wygrywając raz (w roku 2010) oraz jednokrotnie do nagrody NAACP Image Award (w 2011 roku). Również w 2011 roku była rzecznikiem organizacji Do Something oraz VH1 Save The Music’s Foundation drugiej corocznej „Bitwy dla zespołów” (ang. Battle for the Bands). Wystąpiła w kampanii PSA i zachęcała swoich fanów do uczestniczenia w kampanii mobilizującej młodych ludzi do walki o pozostawienie lekcji muzyki w szkołach