Karolina Leszko – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Rodowita krakuska. W tym mieście stawiała swoje pierwsze muzyczne kroki, uczęszczając do klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza. To śpiewanie jednak od dziecka było formą muzycznej aktywności, która interesowała ją najbardziej.

Szerokiej publiczności Karolina Leszko dała się poznać jako uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych The Voice of Poland oraz Must be the music. W 2017 roku wystąpiła ze swoim singlem “Oboje wiemy” w koncercie DEBIUTY podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wyróżniona nagrodą specjalną ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej za wykonanie piosenki „Ruchome piaski” z filmu „Nocne Graffiti” podczas VI edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu w 2015 roku. Laureatka Srebrnej nagrody im. Andrzeja Zauchy za wykonanie piosenki “Gdzie ta muzyczka” podczas 10. Festiwalu “Serca Bicie” pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy (2018).

W 2019 roku, podczas koncertu Michaela Bublé w Krakowie miała okazję zaśpiewać z artystą utwór “When I Fall in Love”. Jeśli tego nie pamiętacie, zapraszamy tutaj.

Karolina nagrała własną wersję utworu, która od teraz dostępna jest w sieci.


Obecnie, Karolina Leszko pracuje nad debiutancką, w pełni autorską płytą “Wreszcie”. Jak podpowiada tytuł, to długo wyczekiwany i upragniony owoc ciężkiej pracy, ale i spełnienia marzeń wokalistki. Płyta bardzo osobista, wręcz intymna. To kompilacja wielu bardzo ważnych momentów z życia ubranych w jej słowa i muzykę. Usłyszymy na niej głównie utwory w popowo–soulowych aranżacjach, ale nie zabraknie również nostalgicznych ballad z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego oraz piosenek w formie muzycznych żartów okraszonych dźwiękami sekcji dętej. Krążek ten, to prywatna podróż Karoliny, która odważyła się opowiedzieć o najważniejszych dla niej chwilach, emocjach i marzeniach.