Michał Dudkiewicz pokazał się szerszej publiczności dzięki występom w The Voice of Poland w 2014 roku. Warto było jednak poczekać na autorską odsłonę jego talentu w dojrzałej opowieści o związku dwojga oddalających się od siebie osób. Wokalista odważnie, lecz nienachalnie maluje uczuciami, które – jak tytułowy „Atrament” – zostawiają ślad po chylącej się ku końcowi międzyludzkiej relacji. Trzeba przyznać, że ambitna wrocławska scena muzyczna zyskała nietuzinkowy głos i wrażliwą duszę.

Michał Dudkiewicz jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kaliszu (fortepian), jednak od początku to zajęcia chóru interesowały go najbardziej. Śpiewanie na głosy rozbudziło jego wokalną pasję, a pierwsze sceniczne występy wspomina z czasów Gospel Kids w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Początkowo w centrum jego zainteresowań była muzyka gospel, która mocno ukierunkowała jego wrażliwość i śpiew. Jego inspiracje nadal oscylują wokół R&B i soulu, co czuć w jego debiutanckim singlu, a co może zwiastować solową płytę, która jest jego największym muzycznym marzeniem.

Muzykę i słowa piosenki napisał Mateusz Krautwurst (producent muzyczny nagrania).

Obok soulowej frazy Michała Dudkiewicza usłyszymy smaczne dźwięki gitary elektrycznej w rękach Łukasza Chylińskiego oraz chórek Karoliny Kalety, na której talent producent singla trafił w Voice Office. Mastering to dzieło Roberta Szydło (Mikromusic).