„The Restless Rains” to wizytówka albumu „The Orchid” Maciej Gołyźniak Trio – nowości w serii Polish Jazz vol. 85, której premiera odbędzie się 18 września. Perkusiści to wyjątkowa rzadkość w serii Polish Jazz. Maciej Gołyźniak – utytułowany polski perkusista jest zaledwie trzecim po Czesławie Bartkowskim i Kazimierzu Jonkiszu liderem, którego album pojawi się w tej legendarnej serii w całej jej 55-letniej historii! 

Zapraszamy do obejrzenia teledysku „The Restless Rains” zapowiadającego klimat muzyczny albumu „The Orchid”. Gra w nim nie tylko sama muzyka tria. To także malowniczy obraz PERKUSJI i MUZYKA – pietyzmu z jakim Perkusista rozstawia swój przepiękny instrument! Autorem zdjęć jest Radek Zawadzki.


Do realizacji swojego autorskiego projektu w trio Maciej Gołyźniak zaprosił znakomitych instrumentalistów: Roberta Szydło (bas), Łukasza Damrycha (piano) oraz gościnnie w czterech utworach Łukasza Korybalskiego (flugelhorn). Maciej Gołyźniak poruszający się dotąd muzycznie w przebojowym popie, alternatywie i progresywnym rocku tym razem przemawia do nas językiem, który zawsze grał mu w duszy – to JAZZ!

Artysta przedstawia singlowy utwór tak:

„The Restless Rains” to kwintesencja grania jakie lubię i wizytówka tej płyty. Cała kompozycja oparta jest na ostinato bębna taktowego, na którym konstruuję całą, mocno synkopowaną opowieść bębnów. Znakomicie nastrojem operuje tu Łukasz Damrych idąc na pianie za energią zestawu perkusyjnego. Z kolei temat realizuje bas (Robert Szydło), co bardzo lubię a co nieczęsto się zdarza. Od samego początku słyszałem też na płycie flugelhorn. Ton Łukasza Korybalskiego świetnie spiął całą kompozycję.

W serwisach streamingowych można znaleźć również drugi utwór, który znajdzie się na albumie „The Orchid”„Elwood Curtis, Brooklyn Ave 1567”.