„Dragonball Durag” to singiel, który promuje najnowszą płytę Thundercat zatytułowaną „It Is What It Is”. Utwór doczekał się remiksu z udziałem Smino & Guapdad 4000. Album jest następcą krążka „Drunk” i dopełnia wyjątkową przemianę basowego wirtuoza w uznanego kompozytora i gwiazdę muzycznej sceny. 


“It Is What It Is” to następca znakomitego krążka „Drunk” i dopełnienie niezwykłej przemiany basowego wirtuoza w uznanego kompozytora i gwiazdę muzycznej sceny. 

Ulubieniec Eryki Badu, Kendricka Lamara i Flying Lotusa zadebiutował w 2011 roku świetnym krążkiem „The Golden Age Of Apocalypse”.  W 2016 muzyk uhonorowany został nagrodą Grammy w kategorii Best Rap/Sung Collaboration” za utwór „These Walls’ z albumu Kendricka Lamara „To Pimp A Butterfly”. Ogromne pochwały Thundercat zdobył także za kolejną autorską płytę „Drunk” z 2017 roku, którą radio BBC 6 okrzyknęło Albumem Roku. W 2018 roku wraz z Flying Lotusem skomponował muzykę do jednego z odcinków nagradzanego (m.in. Złote Globy i Emmy) serialu „Atlanta”

Artysta pochodzący z rodziny muzyków z Los Angeles (ojciec występował z Dianą Ross i The Temptatons) ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami współczesnej sceny jak Kendrick Lamar, Snoop Dogg,  Childish Gambino, Leo Ware, Bilal, Erykah Badu, Flying Lotus, Stanley Clark, Kamasi Washington czy…. Suicidal Tendencies.